Adalet Bakanlığı
TÜRKİYE CUMHURİYETİ
ADALET BAKANLIĞI
ŞANLIURFA ADLİYESİ
ANMA TÖRENİ

Viranşehir’de geçtiğimiz yıl Hakimler Savcılar Sitesi’ne hain terör örgütü PKK tarafından düzenlenen bombalı saldırıda şehit olan zabıt katibi Mustafa Günak’ın oğlu Ahmet Oktay Günak ve İbrahim Kete düzenlenen etkinliklerle anıldı.

Saldırının ilk yıl dönümü olması nedeniyle Viranşehir Kaymakamlığı, Viranşehir Belediyesi ve Viranşehir Adliyesi tarafından düzenlenen "17 Şubat Şehitlerini Anma" programına katılmak üzere Şanlıurfa’ya gelen Adalet Bakanlığı Müsteşarı Selahaddin Menteş, Müsteşar Yardımcısı Cengiz Öner ve Mağdur Hakları Daire Başkanı Muhittin Özdemir, şehit aileleri ile görüştü. Uhud Camii’nde okunan Mevlit ile başlayan anma programı aynı camide Şehit Ahmet Oktay Günak 4-6 Yaş Kuran Kursu’nun açılışı ile devam etti. Viranşehir Adliye Sarayına geçen Vali Erin ve Müsteşar Menteş ile beraberindeki heyet, adliye çalışanlarına başsağlığı mesajını iletti.

Adliye lojmanlarına da geçen protokol ve heyet saldırının gerçekleştiği alanı ziyaret etti. Viranşehir TOKİ sitelerinde yapımı biten ve Şehit İbrahim Kete’nin isminin verildiği ortaokulun açılışının ardından okuldaki Şehit İbrahim Kete anısına hazırlanan köşe ziyaret edildi. Daha sonra, Viranşehir Belediyespor kompleksinde devam eden anma programında Şehit Ahmet Oktay Günak anısına düzenlenen masa tenisi turnuvasında dereceye giren öğrencilere ödülleri verildi. Anma programı Şehit Ahmet Oktay Günak’ın isminin verildiği parkın açılışı ile sona erdi. Programa Vali Abdullah Erin, Adalet Bakanlığı Müsteşarı Selahaddin Menteş, Şanlıurfa Milletvekili Mehmet Akyürek, Müsteşar Yardımcısı Cengiz Öner, Adalet Bakanlığı Mağdur Hakları Daire Başkanı Muhittin Özdemir, Şanlıurfa Cumhuriyet Başsavcısı Sadi Doğan, Viranşehir Kaymakamı Ömer Çimşit, Viranşehir Cumhuriyet Başsavcısı Ufuk Mustafa Süren, Ceylanpınar Kaymakamı Ahmet Karatepe, İl Jandarma Komutanı Albay Nuri Öztürk, İl Emniyet Müdürü Veysel Tipioğlu, Ceylanpınar Belediye Başkanı Menderes Atilla, Viranşehir eski Cumhuriyet Başsavcısı Zekeriya Alper İnanç, kurum amir ve müdürleri, STK temsilcileri, siyasi parti başkanları ve vatandaşlar ile şehit İbrahim Kete’nin babası Kasım Kete, şehit Ahmet Oktay Günak’ın babası Mustafa Günak ve annesi Mukaddes Günak ile çok sayıda vatandaş katıldı.

HIZLI İLETİŞİM
T.C. Adalet Bakanlığı Şanlıurfa Adliyesi Resmi Web Sitesi © 2017 Tüm Hakları Saklıdır. Şanlıurfa Bilgi İşlem Müdürlüğü