Adalet Bakanlığı
TÜRKİYE CUMHURİYETİ
ADALET BAKANLIĞI
ŞANLIURFA ADLİYESİ
CEZA İNFAZ KURUMLARIMIZDA 8 MART DÜNYA KADINLAR GÜNÜ KUTLANDI.

Şanlıurfa Cumhuriyet Başsavcılığımız tarafından Hilvan Ceza İnfaz Kurumları Kampüsünde 8 Mart Dünya Kadınlar Günü nedeniyle etkinlikler yapıldı.

8 Mart Dünya Kadınlar Günü etkinliklerine Şanlıurfa Cumhuriyet Başsavcılığını temsilen Cumhuriyet Savcısı Fatih ÇAM ve İnfaz Hâkimi Dursune KÜÇÜKEL'in yanı sıra Gap Bölge İdare Kalkınma Başkanı Sadrettin KARAHOCAGİL ve Ceza İnfaz Kurumu personelleri katıldı.

Cumhuriyet Başsavcılığı adına söz alan, Cumhuriyet Savcısı Fatih ÇAM, "Bu dünyada eğer kadın olmaz ise, adam da olmaz. Bir erkeği yetiştiren bir kadındır. Ve o da annedir. Bizim kadınımız değerlidir. Bizim kadınımız Çanakkale savaşında cepheye kağnı ile erzak taşıyandır. Bizim kadınımız 15 Temmuz Hain Darbe Girişiminde Tankın önünde durandır. Ceza İnfaz Kurumunda geçirdiğiniz tüm vakitlerinizi daha iyi değerlendirip kendinizi dışarıdaki sosyal hayata daha iyi hazırlamalısınız. Siz kendinizi daha iyi geliştiresiniz diye Ceza İnfaz Kurumlarımızda bir çok sosyal etkinlik ve eğitici kurslar açtık. Ben hepinizin pişmanlıklarınızdan ders çıkararak geleceğe yönelik daha iyi kararlar vereceğinize inanıyorum. 8 Mart Dünya Kadınlar Gününüzü kutluyorum. Bugün aramızda bulunan Doret HABİB'e de katkılarından dolayı teşekkür ediyorum." Dedi.

Girişimci iş kadını Doret HABİB de bir konuşma yaparak kadın tutuklu ve hükümlülere birikimlerini aktararak kadın tutuklu ve hükümlülerin sorularını yanıtladı.

Cumhuriyet Başsavcılığı adına İnfaz Hâkimi Dursune KÜÇÜKEL'i sahneye davet eden Cumhuriyet Savcısı Fatih ÇAM, Hâkime hanıma 8 Mart Dünya Kadınlar Günü nedeniyle çiçek armağan etti ve onun nezdinde tüm kadınların 8 Mart Dünya Kadınlar Gününü kutladı. Etkinlik sonunda tutuklu hükümlü kadınlara müzik dinletisi gerçekleştirildi.

HIZLI İLETİŞİM
T.C. Adalet Bakanlığı Şanlıurfa Adliyesi Resmi Web Sitesi © 2017 Tüm Hakları Saklıdır. Şanlıurfa Bilgi İşlem Müdürlüğü