Adalet Bakanlığı
TÜRKİYE CUMHURİYETİ
ADALET BAKANLIĞI
ŞANLIURFA ADLİYESİ
TOPLU AÇILIŞ TÖRENİ

Şanlıurfa Ceza İnfaz Kurumları Kümpüsü’nde hayırsever işadamı Mehmet Diş tarafından yaptırılan Hz. Yusuf Camii ve Ceza ve Tevkifevleri Genel Müdürlüğü İşyurtları Kurumu Daire Başkanlığının destekleriyle kurulan toner dolum merkezi, pide fırını, lokanta ve içinde marketi bulunan sosyal tesisler düzenlenen törenle açıldı. Açılış törenine, Gıda Tarım ve Hayvancılık Bakanı Ahmet Eşref Fakıbaba, Diyanet İşleri Başkanı Prof. Dr. Ali Erbaş, Şanlıurfa Valisi Abdullah Erin, Bursa Valisi ve Şanlıurfa eski Valisi İzzettin Küçük, Şanlıurfa Milletvekilleri Mehmet Ali Cevheri, Mehmet Akyürek, Şanlıurfa Cumhuriyet Başsavcısı Sadi Doğan, Bursa Cumhuriyet Başsavcısı ve Şanlıurfa eski Cumhuriyet Başsavcısı Uğurhan Kuş, Cumhuriyet Savcısı Fatih Çam, İl Müftüsü İhsan Açık, İl Emniyet Müdürü Veysal Tipioğlu, İl Jandarma Komutanı Nuri Öztürk, çok sayıda kurum ve kuruluş temsilcisi, Şanlıurfadaki Ceza İnfaz Kurumu Müdürleri ve ceza infaz kurumu personelleri katıldı.

Caminin açılışı, Diyanet İşleri Başkanı Erbaş’ın yaptığı dua ile gerçekleştirildi. Daha sonra cami ve Şanlıurfa Açık Ceza İnfaz Kurumu’nda 100 kişilik mescit yaptıran hayırsever Mehmet Diş’e, Bakan Fakıbaba ve Başkan Erbaş tarafından plaket takdim edildi. Ardından sosyal tesislerin açılışını gerçekleştiren heyete, Cumhuriyet Başsavcısı Sadi Doğan yapılan çalışmalar hakkında bilgi verdi. Bu sırada Bakan Fakıbaba, hükümlülerin meslek öğrenmeleri için açılan fırında ekmek pişirdi. Fakıbaba, kürekle fırına ekmek attıktan sonra hükümlülerle bir süre görüştü. Başsavcı Doğan, cami ve mescit yaptıran hayırsever Mehmet Diş ile hükümlülerin meslek edinebilmeleri için açılan atölyeler ve hükümlü yakınları için oluşturulan sosyal tesislerin yapılmasını sağlayan Adalet Bakanlığı Ceza ve Tevkifevleri Genel Müdürlüğü yetkililerine teşekkür etti.

Açılışın ardından heyet, Şanlıurfa Adliyesi’ni ziyaret ederek, Başsavcı Doğan, Cumhuriyet Başsavcı Vekili Orbay Bahri Ulgar, Cumhuriyet Savcıları ve bazı hakimler ile görüştü. Buradaki ziyarete Şanlıurfa eski Valisi Güngör Azim Tuna ile Şanlıurfa Milletvekili İbrahim Halil Yıldız’da eşlik etti. Ziyaretin ardından Şanlıurfa eski Cumhuriyet Başsavcısı Uğurhan Kuş’a yaptıkları hizmetlerinden dolayı, Başsavcı Doğan tarafından plaket takdim edildi.

HIZLI İLETİŞİM
T.C. Adalet Bakanlığı Şanlıurfa Adliyesi Resmi Web Sitesi © 2017 Tüm Hakları Saklıdır. Şanlıurfa Bilgi İşlem Müdürlüğü